Facebook sohbette istemediğimiz kişilere çevrimdışı görünme nasıl olur?

Facebook’ta her zaman konuşmak istemediğiniz birçok kişi vardır. Hatta sırf onlara görünmemek için sohbetten çıktığımız bile oluyor! Bunlardan kurtulmak için illa ki o kişiyi silmeniz gerekmiyor. Artık eskiden olduğu gibi herkese çevrimiçi görünme dönemi sona erdi. Facebook’un sunduğu yeni bir özellik sayesinde istemediğiniz kişilerle konuşmayabilirsiniz. Konuşmak istemediğiniz kişiye çevrimdışı görünmek için aşağıdaki adımları uygulayın ve rahatça sohbet edin  icon smile Facebook sohbette istemediğimiz kişilere çevrimdışı görünme nasıl olur?

 

Aslında iki seçenek var şimdi gördüğüm kadarıyla;
Okumaya devam et

Dikkat sizde de olabilir! İşte oyun bağımlılığının sonuçları!

oyun bagimliligi ve sonuclari 4 300x226 Dikkat sizde de olabilir! İşte oyun bağımlılığının sonuçları!Amerikalı bir doktorun, oyun bağımlılığının insanlar üzerindeki fiziksel etkilerini araştırması sonucu, ortaya bu fotoğraflar çıkmış. Bunların sadece görünen etkiler olduğunu söyleyen doktor, oyun bağımlılığından dolayı oluşan gizli ağrılar ve psikolojik olumsuzlukların, toplumda önemli bir kesimi etkilediğini belirtiyor.

Okumaya devam et

Tsunami neden olur? Nasıl oluşur?

Tsunami Nedir?
Tsunami deniz tabanının düşey hareketinden kaynaklanan uzun okyanus dalgalandır. Japoncada liman dalgası anlamına gelir. Tsunami “tunami” diye okunur. Tsunamiler bazen sismik deniz dalgalan olarak da isimlendirilirler. Bazende yanlış olarak- gel-git dalgalan da denir. Tsunamilerin belirtileri çok az veya hiç olmadan kıyı kesimlerinde büyük zararlar meydana getirebilir.

Tsunaminin Fiziksel Özellikleri
Normal okyanus dalgalan ortalama 100 m dalga uzunluğuna sahip olabilirler. Karşılaştırma yapılacak olursa tsunamilerde dalga uzunluğu 200 km’ye kadar çıkabilir. Ayrıca Tsunami diğer normal okyanus dalgalarına göre daha hızlı hareket eder. Suyun en derin olduğu okyanusun açık bölgelerinde tsunamilerin hızı Okumaya devam et